Cena taśmy z nadrukiem – co ma na nią decydujący wpływ?

Taśma z nadrukiem to podstawowy element wyposażenia sklepów internetowych i stacjonarnych, hurtowni, magazynów, firm logistycznych i przewozowych, a także każdego innego biznesu, który wysyła towary do klienta. Pełni ona funkcję zarówno praktyczną (czyli zabezpiecza zawartość przesyłki przed nieuprawnionym dostępem czy zniszczeniem), jak i wizerunkową, poprzez nadruk prezentując elementy identyfikacji wizualnej danej marki biznesowej. Jeśli właśnie jesteś na etapie zamawiania taśm dla Twojej firmy, to możesz się dziwić, z czego wynikają takie różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi dostawcami. W naszym poradniku wyjaśniamy, od czego zależy cena taśmy z nadrukiem.

Rodzaj kleju i nośnika

Najważniejszym czynnikiem decydującym o cenie taśmy z nadrukiem jest oczywiście jakość jej wykonania. Tutaj główną rolę odgrywają dwa elementy, mianowicie nośnik (najczęściej folia, ale może to być także papier czy PVC – taśma cicho odwijalna) oraz klej.

W taśmach z nadrukiem przeznaczonych do pakowania najczęściej stosuje się klej typu hot melt, czyli kauczuk syntetyczny. Jest to popularny wybór z uwagi na bardzo dobry stosunek ceny do siły klejenia. Jeśli więc potrzebujesz taniej taśmy pakowej z nadrukiem, to postaw na tę na nośniku foliowym z klejem hot melt. Wyraźnie droższa będzie natomiast taśma z klejem typu solvent – jest to kauczuk naturalny o doskonałych właściwościach klejących, idealnie nadający się np. do zabezpieczania paczek przewożonych w zimnej czy wilgotnej atmosferze.

Jakość nadruku

Aby zamienić zwykłą taśmę pakową w nośnik reklamowy potrzebujemy nadruku. Dziś każda marka dba o swoją widoczność i chce podkreślać swój atrakcyjny wizerunek, dlatego wygląd taśmy nie może być dziełem przypadku. Bardzo ważne jest to, aby zagwarantować sobie wysoką jakość nadruku, dzięki czemu elementy graficzne marki będą prawidłowo odwzorowane (również pod kątem kolorystycznym), czytelne oraz trwałe – nie ulegną uszkodzeniu/zamazaniu podczas transportu.

Projekt graficzny

Analizując cenę taśmy z nadrukiem koniecznie zwróć uwagę na to, czy jej producent/dostawca zapewnia Ci od razu wykonanie projektu graficznego – czyli innymi słowy zaprojektowanie wyglądu taśmy. To bardzo przydatna usługa, która zwalnia Cię z obowiązku samodzielnego poszukania studia graficznego i dostarczenia gotowego projektu producentowi taśmy.

Zamawiając taśmy np. pakowe na www.tasma-z-nadrukiem24.pl projekt graficzny zawsze dostaniesz GRATIS, dzięki czemu zaproponowana cena jest szczególnie atrakcyjna.

To jaka jest cena taśmy z nadrukiem?

Aby ją określić potrzebujemy kilku podstawowych informacji, jak szerokość i długość taśmy, rodzaj nośnika i kleju oraz liczba kolorów użytych do wykonania nadruku. Zakładając opcję ekonomiczną, czyli taśmę pakową typu standard o szerokości 48 mm i długości 40 m, z 1 kolorem nadruku oraz na kleju hot melt, przy zamówieniu minimalnej liczby 108 sztuk cena jednostkowa wynosi nieco ponad 5 zł netto za sztukę oraz około 550 zł netto za całość.

Cenę Twojej taśmy z nadrukiem możesz łatwo sprawdzić w kalkulatorze na stronie www.tasma-z-nadrukiem24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *