Jaką taśmę pakową z nadrukiem zamówić? Zwróć uwagę na te szczegóły

Z lektury naszych poprzednich poradników wiesz już, jak ważnym narzędziem marketingu wizerunkowego jest taśma pakowa z nadrukiem. Stanowi ona oczekiwany przez klienta nośnik elementów identyfikacji wizualnej marki, jest swoistą mobilną reklamą, buduje zaufanie i profesjonalizuje wizerunek firmy. Nie możemy natomiast zapominać, że podstawowym zadaniem taśmy pakowej z nadrukiem pozostaje solidne zabezpieczenie paczki przed nieuprawnionym dostępem (np. przez kuriera), jak również zwiększenie ochrony zawartości przesyłki. Mając to na uwadze powinieneś postawić na solidne taśmy pakowe. Czyli właściwie jakie? W tym poradniku podpowiadamy Ci, na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając taśmy z nadrukiem.

Rodzaj kleju

To bardzo ważna kwestia, której warto poświęcić kilka zdań. Zamawiając taśmy pakowe z nadrukiem w tasma-z-nadrukiem24.pl możesz sam zdecydować, jaki rodzaj kleju Cię interesuje. Do wyboru masz:

  • Klej HOT-MELT – czyli kauczuk syntetyczny, wybierany przez około 90% klientów naszej firmy. Jego popularność wynika z doskonałego stosunku ceny do siły klejenia. Jest to standardowy, ale zdecydowanie polecany wybór.
  • Klej SOLVENT – czyli kauczuk naturalny. Rzadziej stosowany, za to bezsprzecznie rekomendowany klientom, którzy oczekują bezkompromisowej siły klejenia. Taśmy pakowe z klejem solventowym wybieramy zawsze wtedy, gdy celem jest perfekcyjne zabezpieczenie paczki narażonej na niekorzystne warunki atmosferyczne, na przykład wilgoć czy niską temperaturę. Nieprzypadkowo takie taśmy znajdują zastosowanie np. w chłodnictwie do pakowania mrożonek. Taśmy z klejem SOLVENT świetnie nadają się też do wzmacniania dna kartonów z odzysku.

Rodzaj nośnika

Nośnik to po prostu materiał, na jakim wykonujemy nadruk. Tutaj do wyboru są trzy rozwiązania, czyli:

  • Folia – nazywana fachowo polipropylenem. Jest to najczęściej wybierana opcja, która gwarantuje wysoką jakość wykonania taśmy, a przy tym umożliwia zachowanie niskiego kosztu produkcji. Nośnik foliowy może być zastosowany zarówno z klejem HOT-MELT, jak i SOLVENT.
  • PCV – ten rodzaj nośnika zawsze stosujemy z klejem SOLVENT, dlatego można się łatwo domyślić, że mamy tutaj do czynienia z wyjątkowo mocną i trwałą taśmą pakową z nadrukiem. Z powodzeniem można ją wykorzystywać do zabezpieczania kartonów wypełnionych ciężkimi przedmiotami. Co istotne, taśmy PCV są taśmami tzw. cicho odwijalnymi. Oznacza to, że nie wydają charakterystycznego i denerwującego dźwięku podczas odwijania. Stanowi to ogromną zaletę dla tych przedsiębiorców i ich pracowników, którzy korzystają z taśm pakowych przez cały dzień lub używają ich w przestrzeni biurowej.
  • Papier – ten nośnik szybko zyskuje na popularności, co jest oczywiście wypadkową powszechnej troski o stan środowiska naturalnego. Coraz więcej marek chce być kojarzonych z działaniami ekologicznymi, dlatego wybierają taśmy pakowe na papierze typu EKO-KRAFT. Stosujemy tutaj klej SOLVENT, dzięki czemu taśma jest nie tylko przyjazna środowisku, ale też bardzo mocna.

Wszystkie opisane rodzaje taśm pakowych z nadrukiem zamówisz w tasma-z-nadrukiem24.pl. Zamówienia realizujemy już od 72 sztuk, a czas produkcji to tylko do 14 dni. Pamiętaj, że projekt graficzny zawsze dostajesz od nas gratis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *