Jaką taśmę pakową z nadrukiem zamówić? Zwróć uwagę na te szczegóły

Z lektury naszych poprzednich poradników wiesz już, jak ważnym narzędziem marketingu wizerunkowego jest taśma pakowa z nadrukiem. Stanowi ona oczekiwany przez klienta nośnik elementów identyfikacji wizualnej marki, jest swoistą mobilną reklamą, buduje zaufanie i profesjonalizuje wizerunek firmy. Nie możemy natomiast zapominać, że podstawowym zadaniem taśmy pakowej z nadrukiem pozostaje solidne zabezpieczenie paczki przed nieuprawnionym dostępem (np. przez kuriera), jak również zwiększenie ochrony zawartości przesyłki. Mając to na uwadze powinieneś postawić na solidne taśmy pakowe. Czyli właściwie jakie? W tym poradniku podpowiadamy Ci, na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając taśmy z nadrukiem.

Rodzaj kleju

To bardzo ważna kwestia, której warto poświęcić kilka zdań. Zamawiając taśmy pakowe z nadrukiem w tasma-z-nadrukiem24.pl możesz sam zdecydować, jaki rodzaj kleju Cię interesuje. Do wyboru masz:

  • Klej HOT-MELT – czyli kauczuk syntetyczny, wybierany przez około 90% klientów naszej firmy. Jego popularność wynika z doskonałego stosunku ceny do siły klejenia. Jest to standardowy, ale zdecydowanie polecany wybór.
  • Klej SOLVENT – czyli kauczuk naturalny. Rzadziej stosowany, za to bezsprzecznie rekomendowany klientom, którzy oczekują bezkompromisowej siły klejenia. Taśmy pakowe z klejem solventowym wybieramy zawsze wtedy, gdy celem jest perfekcyjne zabezpieczenie paczki narażonej na niekorzystne warunki atmosferyczne, na przykład wilgoć czy niską temperaturę. Nieprzypadkowo takie taśmy znajdują zastosowanie np. w chłodnictwie do pakowania mrożonek. Taśmy z klejem SOLVENT świetnie nadają się też do wzmacniania dna kartonów z odzysku.

Rodzaj nośnika

Nośnik to po prostu materiał, na jakim wykonujemy nadruk. Tutaj do wyboru są trzy rozwiązania, czyli:

  • Folia – nazywana fachowo polipropylenem. Jest to najczęściej wybierana opcja, która gwarantuje wysoką jakość wykonania taśmy, a przy tym umożliwia zachowanie niskiego kosztu produkcji. Nośnik foliowy może być zastosowany zarówno z klejem HOT-MELT, jak i SOLVENT.
  • PCV – ten rodzaj nośnika zawsze stosujemy z klejem SOLVENT, dlatego można się łatwo domyślić, że mamy tutaj do czynienia z wyjątkowo mocną i trwałą taśmą pakową z nadrukiem. Z powodzeniem można ją wykorzystywać do zabezpieczania kartonów wypełnionych ciężkimi przedmiotami. Co istotne, taśmy PCV są taśmami tzw. cicho odwijalnymi. Oznacza to, że nie wydają charakterystycznego i denerwującego dźwięku podczas odwijania. Stanowi to ogromną zaletę dla tych przedsiębiorców i ich pracowników, którzy korzystają z taśm pakowych przez cały dzień lub używają ich w przestrzeni biurowej.
  • Papier – ten nośnik szybko zyskuje na popularności, co jest oczywiście wypadkową powszechnej troski o stan środowiska naturalnego. Coraz więcej marek chce być kojarzonych z działaniami ekologicznymi, dlatego wybierają taśmy pakowe na papierze typu EKO-KRAFT. Stosujemy tutaj klej SOLVENT, dzięki czemu taśma jest nie tylko przyjazna środowisku, ale też bardzo mocna.

Wszystkie opisane rodzaje taśm pakowych z nadrukiem zamówisz w tasma-z-nadrukiem24.pl. Zamówienia realizujemy już od 72 sztuk, a czas produkcji to tylko do 14 dni. Pamiętaj, że projekt graficzny zawsze dostajesz od nas gratis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *