Rodzaje klejów w taśmach pakowych z nadrukiem – na którą opcję powinieneś się zdecydować?

Taśmy pakowe z nadrukiem pełnią dwie bardzo ważne funkcje. Po pierwsze: wizerunkową. W dużej mierze to od nich (oraz od tego, co zostało na nich umieszczone) zależy reakcja klienta na pierwszy bezpośredni kontakt z marką. Po drugie: praktyczną. Taśma musi dobrze zabezpieczyć paczkę, a przede wszystkim jej zawartość na czas transportu, aby produkt dotarł do klienta w nienaruszonym stanie. Decydujący wpływ ma na to rodzaj użytego kleju, z czego nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę. W naszym poradniku wyjaśniamy, jakie są rodzaje klejów w taśmach pakowych z nadrukiem i podpowiadamy, który z nich będzie najlepszy w konkretnych przypadkach.

Taśmy pakowe z klejem HOT-MELT

Są to zdecydowanie najpopularniejsze taśmy z nadrukiem na polskim rynku. Powód? Bardzo atrakcyjna cena, która idealnie koresponduje z jakością wykonania oraz siłą klejenia. Klej HOT-MELT to kauczuk syntetyczny, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami klejącymi. W większości przypadków będzie on wystarczający do zabezpieczenia paczki na czas transportu.

Jeśli wysyłasz do klientów produkty o stosunkowo niewielkiej wartości, priorytetem jest to, aby paczka nie rozpadła się w czasie transportu i została estetycznie oznakowana elementami wizerunkowymi marki sklepu (logotypem, sloganem etc.), to śmiało możesz poprzestać na taśmach pakowych z klejem HOT-MELT.

Wybierz takie taśmy, gdy:

  • zależy Ci na niskich kosztach zakupu taśm,
  • oczekujesz dobrej jakości za atrakcyjną cenę,
  • wysyłasz do klientów standardowo zapakowane produkty, niewymagające specjalnych warunków transportu (np. określonej temperatury),
  • wiesz, że paczki nie będą narażone na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne.

Taśmy pakowe z klejem SOLVENT

Tutaj mówimy już o takich taśmach, które są bezkompromisowe pod względem zarówno jakości wykonania, jak i siły klejenia. Klej typu SOLVENT to kauczuk naturalny, gwarantujący znakomitą przyczepność do podłoża. W praktyce nie da się oderwać takiej taśmy np. od wieka paczki bez zostawienia po tym śladu – dlatego taśmy pakowe z klejem SOLVENT są standardowo wybierane do zabezpieczania cennych przesyłek.

Takie taśmy wykorzystuje się również do wzmacniania dna kartonów z odzysku. Jeśli więc masz dostęp do takich opakowań i chcesz ograniczyć produkcję odpadów oraz sporo zaoszczędzić, to postaw właśnie na taśmy z klejem solventowym.

Warto również wiedzieć, że taśma pakowa z klejem SOLVENT jest idealnym wyborem w sytuacji, gdy istnieje ryzyko narażenia przesyłki na trudne warunki atmosferyczne, w tym bardzo niską temperaturę, podwyższoną wilgotność czy promieniowanie UV. Takie taśmy są w pełni odporne na tego typu zjawiska, dlatego znajdują zastosowanie m.in. w chłodnictwie.

Wybierz takie taśmy, gdy:

  • przedkładasz jakość nad cenę,
  • sprzedajesz produkty wymagające specyficznych warunków transportu, np. niskiej temperatury,
  • chcesz dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę przed dostępem niepowołanych osób.

Taśmy pakowe z nadrukiem, zarówno w wariancie z klejem HOT-MELT, jak i SOLVENT, kupisz w tasma-z-nadrukiem24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *