Taśma cichoodwijalna z nadrukiem – kiedy warto ją zastosować?

Na rynku są dostępne różne rodzaje taśm pakowych, które z jednej strony powinny gwarantować odpowiednią wytrzymałość i siłę klejenia, a z drugiej efektownie i czytelnie prezentować elementy identyfikacji wizualnej konkretnej marki. Wśród przedsiębiorców korzystających z takich taśm rosnącą popularnością cieszą się modele cichoodwijalne. W naszym poradniku wyjaśniamy, kiedy warto zastosować taśmę cichoodwijalną z nadrukiem oraz wyjaśniamy, jakie wynikają z tego korzyści.

Czym jest taśma cichoodwijalna z nadrukiem?

Taśma cichoodwijalna, nazywana też po prostu cichą, to jeden z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia np. magazynów czy sortowni. Jak sama nazwa wskazuje taka taśma podczas jej odwijania nie generuje typowego dla innych taśm hałasu, który jest bardzo irytujący, a na dłuższą metę też męczący.

Postawmy się w sytuacji pracownika sklepu internetowego, który przez cały dzień pakuje paczki z kupionymi przez klientów towarami, przygotowując je do wysłania. To oczywiste, że musi korzystać z taśmy pakowej z nadrukiem promującym markę e-sklepu. Po kilku godzinach funkcjonowania w takim hałasie pracownik ma prawo czuć się mocno zmęczony, a to nie sprzyja osiągnięciu satysfakcji z pracy.

Warto wiedzieć

Praca w jednostajnym hałasie jest też niebezpieczna dla zdrowia, zwiększając ryzyko chorób zawodowych, a tym samym częstych zwolnień lekarskich.

Komfort i zdrowie pracowników są kluczowymi powodami, dla których warto zainwestować w taśmy cichoodwijalne z nadrukiem. Charakteryzują się one tym, że zastosowano w nich bardzo mocny klej typu solvent (kauczuk naturalny), natomiast nośnikiem jest PVC.

Gdzie najlepiej sprawdzą się taśmy cichoodwijalne?

Wszędzie tam, gdzie taśmy są użytkowane intensywnie, przez wiele godzin dziennie, co ma bardzo istotny wpływ na komfort pracowników czy samego właściciela biznesu. Jeśli osobiście masz już serdecznie dość hałasu towarzyszącego odwijaniu tradycyjnej taśmy pakowej, to czas najwyższy przetestować właśnie model cichoodwijalny. Bardzo szybko przekonasz się, że to była świetna decyzja i będziesz mieć tylko do siebie pretensje o to, że tak późno ją podjąłeś.

Taśmy cichoodwijalne sprawdzają się jednak nie tylko w firmach handlowych czy e-sklepach, ale też na magazynach oraz wszędzie tam, gdzie pracownicy regularnie korzystają z taśm zarówno do pakowania produktów, jak i zabezpieczenia ich na czas transportu czy przechowywania.

Kolejnym naturalnym odbiorcą taśm cichoodwijalnych z nadrukiem są firmy przeprowadzkowe, które świadczą usługę kompleksowo, czyli odpowiadają także za zapakowanie powierzonych im do przetransportowania rzeczy. Taka taśma nie tylko znacząco poprawi komfort pracy, ale też będzie dodatkowym elementem promującym markę przedsiębiorstwa.

Jak widzisz zastosowanie cichych taśm pakowych jest bardzo szerokie. Czas więc przetestować je w Twojej firmie. Wysokiej jakości taśmy cichoodwijalne z nadrukiem zamówisz w tasma-z-nadrukiem24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *